Haberler

Son yüzyılın en büyük icatlarından biri sayılan televizyon hemen hepimizin evinde bir tane bulunmakta. Hatta bazı evlerde her odada birer tane var. Boş vakitlerimizin çoğunu televizyon izleyerek geçiriyoruz. Ancak bu denli bağımlısı olduğumuz televizyonunda maalesef zararlar var. 1.    Geçmişten bize miras kalan kültürümüzü yok ediyor. Buna en büyük etken seviyesiz magazin programları, evlenme programları vb. programlardır. 2.    Televizyon kişinin bireyselleş..

DEVAMINI OKU

Zamanı Verimli Kullanmanın Yolları Stresli bir iş hayatınız veya birden fazla çocuğunuz var ve bunlara istediğiniz vakti ayıramıyor musunuz? O zaman bu listedekileri yaparak aynı zamanı daha verimli kullanabilirsiniz. Hem gündelik işlerinize zaman ayırabilecek, hem de tüm bunları yaparken stres yaşamayacaksınız. 1.    Öncelikle plan gündelik veya haftalık plan yapmalısınız. Ancak bu planı yaparken aklınıza değil bir kâğıda yazmanızda fayda var çünkü söz uçar yazı kalır. 2..

DEVAMINI OKU

Güçlü bir hafızaya sahip olmak sizi gerek iş, gerekse sosyal hayatınızda her zaman ön plana çıkarır. Peki, güçlü bir hafızaya nasıl sahip olunur? Ne yapmamız gerek? Hemen cevaplayalım. 1.    İşleyen demir pas tutmaz diye bir atasözümüz var. Düzenli olarak işe yarar bilgiler okumaya çalışın. 2.    Spor ve egzersiz yapmak hafızanızı da dinç tutar. 3.    Sağlıklı beslenmeyi de ihmal etmeyin. Olabildiğince organik sebze ve meyveler tüketin. 4...

DEVAMINI OKU