Televizyonun Zararları Nelerdir?
Son yüzyılın en büyük icatlarından biri sayılan televizyon hemen hepimizin evinde bir tane bulunmakta. Hatta bazı evlerde her odada birer tane var. Boş vakitlerimizin çoğunu televizyon izleyerek geçiriyoruz. Ancak bu denli bağımlısı olduğumuz televizyonunda maalesef zararlar var.

1.    Geçmişten bize miras kalan kültürümüzü yok ediyor. Buna en büyük etken seviyesiz magazin programları, evlenme programları vb. programlardır.

2.    Televizyon kişinin bireyselleşmesine ve sosyalleşmesine engel olur. Televizyona bağımlı bir insanın psikososyal gelişimi hep eksik olacaktır.

3.    İnternette yanlış bilginin çokluğundan şikâyetçiyiz, aynı şey televizyon içinde geçerli. Özellikle reklam uğruna yanlış şeyler doğru gibi gösteriliyor.

4.    7 yaş ve altı çocukların uzun süre televizyon izlemesi, çocuğun gelişimini olumsuz etkileyecektir. Çocuk, televizyondan gördüğü şiddet, korku ve gerilim sahnelerinden etkilenebilir. Ayrıca bu yaşta çocuklarda mantık olmadığı için gördükleri tehlikeli hareketleri deneyebilirler.